Pasirinkite kelionės atributus:
 

Pasirinkite šalį:

Ryanair ir Wizzair bagažo taisyklių pasikeitimai | 2018

Ryanair dar pernai žadėjo, kad bagažo taisyklės keisis. Tad taip ir įvyko. Pakeitimai įsigalioja nuo 2018 metų sausio 15 dienos. Dabar bus galima:

*įsinešti į saloną 1 mažą rankinę/asmeninį krepšį (35 cm x 20 cm x 20 cm), kuris turi tilpti po sėdyne prieš jus;

*papildomą 10 kg krepšį, kuris turi tilpti į bagažo matuoklius (55 cm x 40 cm x 20 cm), galite įsinešti į lėktuvo saloną tik, jei turite pirmenybinį laipinimą, kurį galite įsigyti registruodamiesi už 5-6 eur. Kitu atveju, turėsite jį atiduoti prie lėktuvo – jį prie įlaipinimo vartų paims aptarnaujantis personalas ir nemokamai perkels į bagažo skyrių. Tad patartina prieš atiduodami krepšį į bagažo skyrių išimti iš jo visus pavojingus daiktus, atsargines ličio baterijas, nepalikti ir vertingų daiktų – kompiuteriai, telefonai, foto aparatai ir pan. Tad nuo 2018.01.15 tik prioritetinį įlaipinimą įsigijusiems klientams (įskaitant „Plus“, „Flexi Plus“ ir „Family Plus“) bus leidžiama į orlaivį neštis du rankinius bagažus. Visiems kitiems, t.y. įlaipinimo pirmenybės neįsigijusiems klientams leidžiama į orlaivį neštis vieną mažą rankinį bagažą, o antrasis (didesnis) lagaminas turės būti atiduodamas į bagažo skyrių prie laipinimo vartų.

Kad keleiviai labiau pirktų registruojamą bagažą, leistinas jo svoris padidėjo nuo 15 kg iki 20 kg, o mokestis buvo sumažintas nuo 35 eurų iki 25 eurų už 20 kg svorio bagažą.

Daugiau Ryannair bagažo taisyklių puslapyje.

Wizz Air bagažo politiką pakeitė 2017 metų spalio gale. Buvo leista visiems keleiviams pasiimti vieną didesnį orlaivio rankinį bagažą be papildomų mokesčių. Taigi, į bilieto kainą yra įtrauktas 55 x 40 x 23 cm matmenis atitinkantis bagažas, kuris sveria ne daugiau kaip 10 kg. Taip pat keleiviai į orlaivio saloną galės pasiimti neapmokestinamųjų prekių parduotuvėse (angl. duty free) įsigytas prekes. Norint įsinešti dar vieną papildomą mažą rankinę, prireiks prioritetinio įlaipinimo. Su „WIZZ Priority“ (arba su „WIZZ Priority“, nes esate įsigiję „WIZZ Privilege Pass“, „WIZZ GO“ arba „WIZZ Plus“ rinkinius), rankinis bagažas garantuotai bus gabenamas orlaivio salone, be to, bus leidžiama į lėktuvą pasiimti vieną papildomą mažą krepšį (rankinę, nešiojamojo kompiuterio arba fotoaparato krepšį), kurio matmenys neviršija 40 x 30 x 18 cm ir kurį galite padėti po sėdyne, esančia priešais jus.

Tačiau reikia paminėti, kad nors nemokamo bagažo dydis ir padidintas, tai nebūtinai reiškia, kad jūs jį įsinešite į pačio salono vidų. Gali būti išimčių, kada bus didelė apkrova, tada tokie bagažo vienetai nemokamai bus talpinami į orlaivio bagažo skyrių.

Daugiau Wizzair bagažo taisyklių puslapyje