Pasirinkite kelionės atributus:
 

Pasirinkite šalį:

Bilietų pirkimas į garsiausius muziejus Florencijoje

Jei planuosite kelionę į Florenciją, Renesanso lopšį (tiesiog būtina ir ne mažiau nei 4-5 dienas), tikrai susidursite su bilietų pirkimo dilema: rezervuoti internetu ar laukti „gyvoje“ eilėje. Tame procese Italijoje yra nedidelių niuansų. Aš rekomenduočiau į garsiausius objektus (Uffizi galeriją, Akademijos galeriją, Duomo kompleksą) įsigyti bilietus iš anksto. Nors turėkite mintyje, kad tokiu būdu perkant, turėsite žinoti tikslų laiką, kada ten norėsite būti (biliete bus nurodyta valanda), ir teks pakloti 4,5 eur brangiau, nes tai yra Florencijoje madingas internetinės rezervacijos mokestis. Ir jei Jus įtikinės, kad stovėkite eilėje ir taip pirkite, nepasiduokite, nes atvykus, galite pamatyti užrašą – „šiai dienai visi bilietai parduoti“, arba „artimiausias laisvas laikas trečiadienį“. Ir tada jau priklausys, kiek laiko ten planuojate būti, – patogu Jums bus atvykti tą trečiadienį ar jau skrisite namo…

Net ir įsigijus bilietus internetu su tiksliu muziejaus lankymo laiku, atvykite anksčiau, – tarkime, prie Uffizi galerijos teiks pastovėti nemenkoje eilėje, nes internetinius bilietus turėsite pasikeisti į popierinius-tradicinius. Laimei, kad čia iškart galite gauti tuos popierinius ir į kitas galerijas, jei jas lankote po Uffizi. Bet tuo viskas nesibaigia. Su bilietu kartu gausite nuorodą, prie kurių įėjimo į Uffizi durų keliauti ir ten nustebsite pamatę dar vieną vingiuotą eilę, kaip į oro uosto registraciją kokiame nors Londone ar Frankfurte. Tas irgi bus netikėta, bet stovėsite dar vienoje bendroje eilėje. Laiko prasme, nebus labai ilgai, nes eilė gana greitai juda, – įleidžia dideliais būriais. Bet vis tiek nemanau, kad įeisite tiksliai biliete nurodytu laiku, tad viskam skirkite daugiau laiko.

Bilietus pirkti čia. Super patogu ir greita.

Florencijoje taip pat bus mokami rūmai (Medičių, Donizečių), bus mokami įėjimai į mažesnius muziejus, į daugumą bazilikų, bet ten, manau, galima patekti ir luktelėjus eilėje. Planuodami kelionę į Florenciją, bandykite ten atsidurti pirmą mėnesio sekmadienį, – būsite maloniai nustebinti, nes atstovėję ilgoje eilėje, gausite nemokamą įėjimo bilietą. Kadangi Florencijoje kainos į objektus gana didelės ir tų norimų pamatyti vietų labai daug, tuo irgi verta pasinaudoti. Mums tikrai sekėsi: to fakto nežinojome, tad buvo labai malonu, kai supratome, kad nereiks taip dažnai traukti piniginių.

Dar vienas patarimas – išsirinkite tuos „a must see“ (tarp jų be minėtų galerijų yra Nacionalinis muziejus, Pitti rūmai su sodais, Santa Croce kompleksas, Vecchio rūmai, Mediči rūmai, Mediči bazilija, Donizetti gyvenamasis namas, na, ir kt.) ir bandykite ateiti anksčiau iš ryto. Dauguma turistų per atostogas sunkiai budinasi, tad galite būti tais laimingais pirmaisiais ir nesigrūsti su didelėmis miniomis, kas Florencijoje yra sunkiai išvengiama. Kartais visai patogu ateiti ir prieš pat uždarymą, – tada irgi žmonių būna mažiau.

Ir paskutinis patarimas: žiūrėkite lankytinų objektų darbo laiką, nes vieni nedirba pirmadienį, kiti – kitomis savaitės dienomis, o ir bilietų nebegausite, likus valandai ar pusvalandžiui iki uždarymo.

Sėkmės pasineriant į Florencijos magiją!