Pasirinkite kelionės atributus:
 

Pasirinkite šalį:

Kopenhaga: paruoštas, bet neišbandytas maršrutas

Kopenhaga: 4 dienų kelionės maršrutas

Vilnius-Kaunas-Kopenhaga-Kaunas-Vilnius

Musė bilietus sau ir dukroms turėjo 2020.04.17-20, deja, pandemija sujaukė planus ir laukta kelionė neįvyko. Po to nutiko tiek daug visokių didelių ir malonių įvykių, kad planus aplankyti Kopenhagą teko nukelti nežinomam laikui. Maršrutą turiu (ruoštas 2020 m. balandžio mėn.), tad dalinuosi ir čia. Nebūta, nebandyta, be įspūdžių. Sudėliota taip, kaip būtume pačios keliavusios. Labai tikiuosi, kad kitais metais pavyks nuskristi ir pamatyti Danijos sostinę.

„Buvau čia nesuskaičiuojamus kiekius kartų ir dar nepavargau nuo šių vizitų. Miestas yra gražus, švarus, vaizdingas, istorinis, o vietiniai gyventojai visada gerai leidžia laiką…“ Nomadicmatt.com

Kopenhaga užima Zealand ir Amager salų žemes. Tame ir miesto grožis: ne tik architektūra, seniausios Europoje karalystės rūmai, bet ir vanduo vanduo vanduo. Apie Daniją nemažai pasako ir įspūdingas jos garsenybių sąrašas. O tai viso labo 5,8 mln gyventojų šalis (Kopenhagoje – apie 602 tūkst.). Garsusis Öresundo tiltas jungia miestą su Malmo Švedijoje. Todėl būnant kelias dienas Kopenhagoje galima aplankyti dar ir miestą kaimyninėje šalyje.

Pirma diena. Vilnius-Kaunas-Kopenhaga

17/04/2020

6:25 su „Ryanair“ iš Kauno kylam į Kopenhagą (vykti galime savo automobiliu ir jį palikti ADCparking aikštelėje už 16,35 eur visam kelionės laikui; taip pat į Kauną puikiai pristato Ollex) ir, o stebukle, 6:50 leidžiamės iš lėto penktadienį bundančiame mieste. Kambarį trims keliautojas rezervavau iš anksto ir sutariau, kad galime atvykti anksti ir palikti savo bagažą. Mūsų kelionės namai bus „Royaltybed Copenhagen“ (Tornestykket 9, Kopenhaga, 2720, Danija, tel. +45 61 51 66 10). Nuo oro uosto metro iki šių namų turėtume užtrukti 36 min (Google Maps padės susiorientuoti).

Kur palikti bagažą oro uoste (jei prireiktų kitiems keliautojams)

Jei Kopenhagoje būsite tik vieną dieną (tarkime, iki kito skrydžio), apie 13 eurų dienai kainuos palikti nedidelį bagažo vienetą specialiai įrengtose bagažo saugyklose, kurios yra Parkeringshus 4 (parkinge P4). Mokėti galima tik kortele.

Luggage hero siūlo paslaugą užsisakyti internetu, – per dieną nemokėsite daugiau nei 10 eur. Jie savo saugojimo taškus turi viešbučiuose, parduotuvėse ir pan. Bet rasti jų oro uoste nesugebėjau.

Kaip nuvykti į miesto centrą

Palikę bagažą, keliaujame į terminalą Nr.3, iš kur iki miesto centro mažiau nei per 15 min nuvyksime traukiniu ar metro. Reikalingas trijų zonų bilietas, kainuojantis 38 DKK arba 5 eur/asmeniui. Kaip nusigauti iš oro uostą į miesto centrą, puikiai aprašė Makalius.

Metro yra įkurtas tiesiai virš trečiojo oro uosto terminalo – jį pasieksime neišeidami iš oro uosto. Visi traukiniai nugabens ta pačia kryptimi (iš M2 iki Vanløse stoties, o nuo čia pėstute vos 650 m arba 8 min). Traukiniai kursuoja kas 4-6 minutes visą dieną. Bilietus reikia pirkti metro stotyje 3-iame terminale, – ten bus automatai, kurie priima tik monetas ir populiariausias kreditines korteles (kaina 5 eur). Taksi irgi galima rasti prie šio arba 1-ojo terminalo: kaina iki centro gali siekti 40 eur.

Kopenhagos metro žemėlapis:

Traukinių stotis irgi yra prie trečiojo terminalo. Tarp pirmojo ir trečiojo terminalų kursuoja nemokamas autobusas (5 min). Traukiniai išvyksta kas 10 minučių dieną (kelionė iki centro 13 min). Miesto bilietą (angl. citypass) galima nusipirkti automatuose 3 terminale. Jie įkurti virš geležinkelio. Taip pat ir DSB bilietų pardavimo vietoje, kuri irgi yra 3-iajame terminale.

Jei norėsis pasinaudoti taksi, tai jie laukia prie 1-ojo ir 3–iojo terminalų, – nuveš tiesiai į Kopenhagos centrą, kelionė užtruks 20 min, o kainuos 30-40 eur.

Kopenhagos miesto bilietas (City Pass)

Su šiuo bilietu galima nemokamai naudotis autobusais, traukiniais ir metro nuo 1 iki 4 Kopenhagos zonos. Bilietą gali įsigyti tiek oro uoste, tiek iš anksto. 24 valandas galiojantis miesto bilietas kainuoja 80 DKK (apie 11 €) suaugusiam ir 40 DKK (apie 5,5 €) vaikui. Įsigyti verta – ieškokite čia: miesto bilietas.

Kopenhagos kortelė

Dar egzistuoja ir toks dalykas, kurį įsigijus galima nemokamai naudotis visu viešuoju transportu Kopenhagos teritorijoje (įskaitant ir oro uostą). Be to, galima naudotis nemokamu įėjimu į daugiau nei 72 muziejus, gauti nuolaidas restoranuose, nuomos punktuose ir t.t. Kortelę patogu nusipirkti internetu arba atvykus į oro uostą. Kaina 24 h bus 54 eur. Įsigyti Kopenhagos kortelę galima čia.

Danijos viešasis transportas yra tobulai išvystytas, o metro netgi pripažintas geriausiu pasaulio metro ir yra tikras Danijos pasididžiavimas. Inovatyvus ir pilnai automatizuotas metro Danijoje pradėjo veikti 2002 metais, po 10 metų, kai parlamentas priėmė sprendimą investuoti į metro. Miesto centras yra ties Vanlose stotimi.

Ką pamatyti Kopenhagoje

Naudingų nuorodų lietuvių kalba yra tiesiog galimybė, – atrodo, lietuvaičiai yra pamėgę Danijos sostinę. Keliomis pasidalinsiu, o žemiau tiesiog aprašysiu mūsų pasivaikščiojimo kelią.

Patikusios ir naudingos nuorodos: Makalius rašo, Zigzag tinklaraštis, keliautojai dalinasi, dar vieni apie nemokamus miesto turus, išsamiai ir čia. Aišku, kad anglų kalba informacijos irgi netrūksta: oficialus puslapis, miesto gidas. Mes nenorėjome, bet Jūs tikrai galite susirasti nemokamus gidus (už arbatpinigius) ir prisijungti prie tokių grupių: Copenhagen Free Walking Tours ir Copenhagen Free Tour.

Mūsų dienos maršrutas

Mes savo pažintį su Kopenhaga pradedame nuo Rotušės. Pastatas buvo pastatytas 1892-1905 m., o jo bokštas, siekiantis 105,6 m, siūlo bene geriausią miesto panoramą iš aukštybių. Užkilti ten galima už 4 eurus, bet nuo 11:00. Apžiūrėti Rotušę galima nuo 9:00 iki 16:00 (šeštadienį iki 13:00) nemokamai (adresas: Rådhuspladsen 1, 1599 København, Denmark; geriausias būdas iš Kopenhagos oro uosto (CPH) nusigauti į Rotušės aikštę yra traukinys: 19 min; nuo mūsų namų vėl keliauti iki metro Vanlose stoties, važiuioti iki Norreport – nuo ten dar apie 13 min reiks eiti). Jei prireiks: Rotušės aikštėje yra nemokami ir tvarkingi tualetai.

Jei paeiti 450 metrų į priešingą pusę, nei mums reikia, yra toks įdomus statinys: „Palads” kino teatras,, vienas seniausių kino teatrų Danijoje. Pastatas, kuriame yra kino teatras, iš pradžių buvo traukinių stotis, tačiau vėliau parduotas ir paverstas kino teatru. 1989-aisiais jis buvo perdažytas įvairiausiomis spalvomis ir įgijo dabartinę išvaizdą. Kino teatre yra 17 salių ir 2600 vietų. Man jis pasirodė įdomus.

Nuo Rotušės sukame pro Nacionalinį muziejų. Tai vienas svarbiausių ir didžiausių kultūrinių ir istorinių muziejų visoje Danijoje. Muziejuje galima apžiūrėti vikingų laikų parodas, akmens amžiaus, viduramžių, renesanso ir moderniųjų laikų Danijos istorijos parodas. Nacionalinis muziejus įsikūręs Princo rūmuose, kurie buvo pastatyti XVIII a.(Prinsens Palæ, Ny Vestergade 10). Kaip suprantu, lankymas nemokamas. Pirmadieniais jis uždarytas. Visai šalia Nacionalinio muziejaus yra įrengtas Viktorijos laikų namas – pagal nuotraukas matau, kad labai labai norėčiau aplankyti (Klunkehjemmet Frederiksholms Kanal 18; kaina 95 kronos/12 eur – o gal pakaks šio video?). Pažiūrėkite daugiau čia. Šioje svetainėje rasite ir kitus įdomius muziejus, esančius ne tik Kopenhagoje, bet ir kitose Danijos vietose.

Toliau neriame į senamiestį, kur yra pati seniausia Kopenhagos gatvė, – Magstræde (nuo miesto Rotušės 400 m). Aplink turėtume rasti, kur išgerti kavos ir papusryčiauti. Visai šalia ir dar viena senoji gatvė – Snaregade. Dauguma namų pastatyti XVI-XVII a., tačiau Kopenhagoje būta gana daug gaisrų, kurie dėl vėjuoto oro greitai išplisdavo ir būdavo sunkiai suvaldomi. Medinius namus tekdavo dažnai atstatinėti. Magstræde ir Snaregade yra seniausios ir gražiausios miestos gatvės – spalvotų pastatų gijos nuves į XVIII amžių, į tylą ir ramybę, toliau nuo ūžiančio šiuolaikinio miesto. Čia nebus stilingų kavinukių, bet galima suvalgyti skanios picos gabaliuką: nuo 11:30 atsidaro Gorm’s. Man patiko gražiausias Kopenhagos gatves aplankyti kviečianti svetainė.

Prieš toliau žygiuojant iki Højbro tilto, esančio Slotsholm kanale verta prasukti ir apžiūrėti Lego parduotuvę (Vimmelskaftet 37). Prie tilto verta atkreipti dėmesį į “Agnete and the Merman” skulptūrą, esančią tiesiog vandenyje… Autorės Suste Bonnen skulptūroje vaizduojamas undinas ir jo septyni sūnūs, maldaujantys, kad Agnetė sugrįžtų namo (sukurta liaudies pasakos motyvais).

Nuo Højbro iki Nyhavn verta eiti pro Strøget – tai ilgiausia pėsčiųjų gatvė Europoje. Garsiausi prekiniai ženklai irgi įsikūrę čia. Vietiniai sako, kad ir kur bežygiuotum Kopenhagos centre, vienaip ar kitaip atsidursi šioje gatvėje. Man patiko šis aprašymas, ką pamatyti Stroget.

Taip mes pasiekiame XVII a.menantį Nyhavn uostą (Nyhavn 45), apipintą spalvotų nameliukų juostomis ir, ko gero, dažniausiai fotografuojamą atvirukams.  Tai tarytum Kopenhagos vizitinė kortelė. Senais laikais čia buvo judrus uostas, kur atplaukdavo prekybiniai laivai, o jūreiviai rasdavo poilsį laisvo elgesio merginų glėbiuose. Dabar čia įsikūrę jaukūs restoranėliai, o vakarais skamba taip šiai vietai tinkantis džiazas. Šiame kvartale (namuose nr. 20, 67, 18) gyveno ir garsiausias Danijos pasakų rašytojas Hansas Kristianas Andersenas.

Nyhavn uoste mes galime sėsti į laivelį ir pasiplaukioti kanalais už maždaug 11 eur. Trunka apie 90 min, bet galima pamatyti gražiausias Kopenhagos vietas. Arba mes galime pėsčiomis žygiuoti iki Undinėlės.

Atrodo, tiek prirašiau, o nuėjome kol kas viso labo 2.9 km:

Nuo Nyhaven sukame Karališkų sodų link, kurie yra sukurti dar 1600 m. ir yra seniausi sodai šalyje (Øster Voldgade 4) – atverti nuo 6:00. Kasmet šią vietą aplanko 2.5 mln žmonių. Kongens Have parkas yra vienas seniausių Danijoje. Parke nemažai skulptūrų, fontanų, nuostabi augmenija. Tai puiki vieta pailsėti mieste, tarkime, prisėsti ir suvalgyti kažkur pakeliui prigriebtus užkandžius.

Šis mūsų maršrutas sieks apie 4.5 km:

Nuo Karališkų sodų keliaujame iki Rosenborg pilies, kuri yra karališkasis ermitažas, stūksantis karaliaus sode, pačioje Kopenhagos širdyje. Keliautojai rašo, kad šiai piliai pakatų 1 h, nors galima užtrukti ir 3 h. Na, mes, ko gero, tik pažiūrėsime iš šalies, kaip ji atrodo. Ateičiai: greta Rosenborgo pilies yra nacionalinė Danijos galerija “Statens Museum for Kunst”. Muziejuje kolekcionuojami Danijos bei kitų šalių menai nuo XIV amžiaus iki šių dienų.

Jei norėsis dar kiek išsukti iš kelio – yra Botanikos sodas (Botanical Garden). Botanikos sodas (Øster Farimagsgade 2B), įkurtas miesto centre, užima apie 10 ha dydžio plotą. Pirmą kartą sodas buvo įrengtas 1600 m., tačiau buvo perkeltas dukart. Nuo 1870 m. sodas veikia iki šių dienų. Sodas turi 27 stiklinius pastatus, iš kurių žymiausias – senasis Palm House. Sode esančiuose tvenkiniuose vasaros metu galima pamatyti vėžlius. Atidarytas iki 18:00.

Kitas mūsų objektas – Frederick’o bažnyčia (dar vadinama “Marmuro bažnyčia”, adresas: Frederiksgade 4). 1740-aisiais metais bažnyčią suprojektavo architektas Nicolai Eigtved. Ši vieta itin populiari, joje lankosi net Danijos karališkoji šeima. Būtina užeiti į vidų. Kupolo aplankymas – 5 eur. Netoli yra rusų cerkvė, o priešais Frederick’o bažnyčią stūkso Amalienborgas – karališkieji rūmai. Čia gyvena Danijos monarchai ir nuostabu, kad kiekvienas be jokios apsaugos gali patekti į jų kiemą. Danijos monarchai išsiskiria tuo, jog jie palaiko artimą ryšį su šalies žmonėmis ir yra labai žemiški, pvz. dalyvauja bėgimuose ar kituose miesto renginiuose, kartais juos galima sutikti tiesiog gatvėje. 12:00 čia keičiasi sargyba, – gal kam būtų įdomu pamatyti. Rūmus lankyti galima nuo 10:00 iki 19:00 ir kaina suagusiam apie 15 eur. Nuo Amalienborgo kitame krante pamatysime Karališkąją operą, talpinančią 1400 žiūrovų. Tai vienas moderniausių operos pastatų, ko gero, ne tik Danijoje.

Toliau sukame pro dizaino muziejų ir Maersk biurą („Mærsk” yra viena didžiausių Danijos kompanijų ir viena didžiausių konteinerių vežimo kompanijų pasaulyje; „Mærsk” vykdo veiklą įvairiose srityse, bet daugiausia tai apima transportą ir energetiką; kompanijoje visame pasaulyje dirba daugiau nei 89.000 darbuotojų, ji turi ofisus daugiau nei 130 šalių) iki  Undinėlės skulptūra (Den Lille Havfrue).

Kažkur skaičiau, kad po Briuselio „sisiojančio“ berniuko, tai yra antra labiausiai nuvilianti turistinė atrakcija. Undinėlė yra vienas mažiausių, bet kartu ir vienas didžiausių Kopenhagos simbolių. Sėdinti ant akmens „Langelinie“ promenados pabaigoje ši mitinė būtybė yra viena lankomiausių pasaulyje. 1909 m. Carl Jacobsen (Carlsberg alaus gamyklos įkūrėjas) lankėsi Karališkajame teatre Kopenhagoje, kur vyko baleto „Mažoji undinėlė“ premjera pagal Hanso Kristiano Anderseno pasaką „Undinėlė“ (1836 m.). Sužavėtas ir įkvėptas šio pasirodymo Carl Jacobsen sugalvojo Undinėlės skulptūrą atminimui. 1913 m. skulptorius Edvard Eriksen sukūrė Undinėlės skulptūrą, kuriai jau per 100 metų!

Netoli “Undinėlės” yra viena geriausiai Šiaurės Europoje išsilaikusių tvirtovių “Kastellet” (1626 m). Citadelė – centrinė tvirtovės dalis – dabar yra naudojama kaip kareivinės ir biurai, tačiau vis tiek teritorija yra atverta ir galima joje pasivaikščioti.

Būtų puiku atgal grįžti iki naujojo uosto Nyhavn (pėsčiomis 1,7 km arba 23 min). Gal grįžę užkąsime viename iš uosto restoranėlių.

Dabar pats tinkamiausias metas būtų nuo Nyhaven pasukti Kristianijos link:

Tai atskiras miestas mieste, atskira respublika. Tarytum Užupis Vilniuje. Be abejonių, ir viena lankomiausių vietų Kopenhagoje. Kristianija buvo įkurta 1971 m. ir užima daugiau nei 85 arų plotą. Šioje vietovėje gyvena apie 1000 gyventojų, o lankytojų skaičius kasmet siekia apie 1 mln. Kristianijoje rengiami įvairūs renginiai, koncertai. Čia lengva pajusti alternatyvų gyvenimo būdą, kur įstatymai yra ne tai, ko verta laikytis. Wikipedia rašo, kad Kristianija turi savas taisykles („įstatymus“):

  • NE smurtui ir NE ginklams
  • NE sunkiesiems narkotikams (”žolė” čia visiškai toleruojama, iki 2004 metų buvo legali, tačiau net ir uždraudus, „Pusher street“ gatvėje vis dar galima pamatyti prekystalių su marihuana ar hašišu)
  • NE prekybai nekilnojamu turtu (žmonės čia nelegaliai įsikūrę „okupuotuose“ senuose pastatuose arba pasistatę būstus savo rankomis)
  • NE automobiliams (Kristijanijoje jų beveik nėra, išimtis taikoma tik prekes išvežiojančioms mašinoms, kurių nėra daug)
  • Visa kita sprendžiama tiesioginės demokratijos principu, t. y. visuotiniais susirinkimais.

Šalia Kristianijos yra Išganytojo bažnyčia (Church of Our Saviour), kurios aukštas sraigto formos bokštas yra puiki vieta Kopenhagai iš paukščio skrydžio apžvelgti.

Toliau nukeliaujame iki karališkosios bibliotekos, „juodojo deimanto“, – kaip suprantu, niekas netrukdo užeiti.

Tada keliaujame iki Christianborg rūmų (Prins Joergens Gaard 1), kur yra oficiali Danijos parlamento rezidencija (Ministro pirmininko biuras bei Aukščiausiasis teismas). Atrodo gražu, – įėjimas 21 eur. Keliautojai rašo, kad, jei ir verta lankyti rūmus, tai pirmiausia šiuos, – prireikia 2-3 h. Ten galima aplankyti bažnyčią ir pakilti į bokštą, kur matosi visas miestas ir net Švedijos krantą giedrą dieną įmanoma įžiūrėti.

Galime nukeliauti iki Rundetarn (“Apvalusis bokštas”, Købmagergade 52A), nors nesu tikra, ar verta. Tai XVII a. bokštas – astronominė observatorija. Iš viršaus atsiveria didingi Kopenhagos vaizdai. Viršuje yra bučinių suolelis romantikams. Šiame bokšte taip pat yra biblioteka, kurioje didelė erdvė skirta menui. Šiuo metu tai yra seniausia funkcionuojanti observatorija Europoje. Norint patekti ant stogo, reikia lipti ratu ir įveikti apie 209 m kelią, nors pats bokštas tėra 36 m aukščio. Papildoma pramoga – stiklinės grindys, kurios atveria 25 m gylio vaizdą po kojomis. Vienas kvadratinis stiklinių grindų metras gali atlaikyti iki 900 kg. Kaina – apie 5 eur.

Čia iš viso gausis apie 5,4 km:

Prie Rundetarn yra metro stotelė Norreport.

Antra diena. Kopenhaga

18/04/2020

Dieną pradedame nuo Torvehallerne turgaus (TorvehallerneKBH, Frederiksborggade 21, København K, Norreport metro stotelė), kuris, kaip rašo kiti keliautojai, yra puikus pradėti dieną su kava ir šviežiu maistu. Visomis dienomis dirba nuo 10:00 (tik sekmadieniais nuo 11:00).

Tiesą sakant, jei Kopenhagą išvaikščiojame pirmą dieną ir manome, kad pakanka, galime imti automobilį dviem dienoms ir pradėti važinėti…

Arba:

Mes galime sėsti į taukinį ir važiuoti 35 min traukiniu iki Malmės, kuri jau yra Švedijoje. Oresundo tiltas (beje, esantis netoli oro uosto) yra didelė Kopenhagos įžymybė. Traukinys iš centrinės traukinių stoties vyksta kas 20 min. Bilieto kaina apie 12 eur. Ką pamatyti Malmėje čia.

  • Išvykimo stotis: Koebenhavn h (Banegårdspladsen 7 1570 Copenhagen)
  • Atvykimo stotis: Malmo central (Lokgatan 5 211 20 Malmo)

Kelios kitos vietos Kopenhagoje, kur verta apsilankyti:

Kopenhagos gatvės maistasmaudynės Islands Brygge (birželio-rugpjūčio mėnesiais, visomis savaitės dienomis iki 19 val. šioje vietoje gali maudytis ir pramogauti kiekvienas; maudynėmis pačiame miesto centre esančiame kanale susigundo ir patys danai, keliaudami namo po darbų; baseinų vandens kokybė tikrinama kasdien ir tik tuomet gaunamas atsakingų institucijų leidimas maudytis; šiame miesto paplūdimyje iš viso yra 5 baseinai), Glyptoteket muziejus(tai tarptautinio lygio senovės ir šiuolaikinio meno muziejus netoli Tivoli parko; daugiau nei 10 000 meno kūrinių yra suskirstyti į dvi galerijas – meno kūriniai iš Viduržemio Vakarų kultūros, kiti – Danijos ir Prancūzijos meno darbai iš IX ir IX a.), Superkilen (Nørrebrogade 208; gana nauja vieta mieste, įsikūrusi Nørrebro, Mimersgade kvartale; parkas padalintas į 3 dalis: raudonojoje aikštėje daugiau modernumo, miesto gyvenimo ir šurmulio, juodoji aikštė – labiau klasikinė vieta su fontanais, suoliukais, o žaliajame parke galima tiesiog pailsėti, pasportuoti ar paiškylauti),  Tivoli (įspūdingas atrakcionų parkas), Absalon (neįprasta vieta, kur susirenka vietiniai, galima žaisti visokius žaidimus, stalo tenisą, valgyti prie ilgų bendrų stalų, 18h vakarienės kaina 6 eur). Netoli oro uosto yra garsus akvariumas „Mėlynoji planeta„, dar 1958 m. įkurtas pramogų parkas „Bakken“, Carlsberg muziejus (šiuo metu dėl renovacijos uždarytas).

Vietiniai rašo, kad verta paragauti sumuštinius, kurie yra dažnas priešpiečių pasirinkimas Danijoje – smørrebrød. Jų galima parauti jaukioje Café Halvvejen ar Restaurant Kronborg.

Garsi danų instagramerė Kopenhagą mato taip: gal ir Jums patiks.

Reikia nepamiršti, kad danai yra tikri gero maisto ir geros kavos ekspertai, – tad reikia nebijoti bandyti, ragauti ir mėgautis.

Trečia diena. Kopenhaga-Kronborgo pilis-Fredensborg rūmai-Frederiksborg pilis-Kopenhaga

19/04/2020

Šiandien lekiam iš  miesto. Variantai keli:

40 km nuo Kopenhagos yra Fredensborg rūmai: karališkosios šeimos rudens rezidencija. Toks Danijos Versalis. Kelionė nuo namų truktų apie pusantros valandos traukiniais.

Apie 10 km nuo čia yra nuostabi Frederiksborg pilis. Gal ir čia mums pavyks užsukti.

O 26 km nuo čia – visai prie vandens yra Kronborg pilis.  Tai Šekspyro Hamleto pilis. Man ji atrodo nuotraukose nuostabiai.

Gal šiai dienai verta būtų išsinuomuoti automobilį, – pagalvosime. Svetainėje economycarrentals.com randu, kad patogi nedidelė mašina dienai kainuoja 30 eur. Būtų kur kas patogiau ir greičiau tas pilis apžiūrėti.

Ketvirta diena. Kopenhaga-Kaunas-Vilnius

20/04/2020

Iš Kopenhagos išskrendame 11:50, Kaune leidžiamės 14:15.