Pasirinkite kelionės atributus:
 

Pasirinkite šalį:

Rudųjų lokių stebėjimas Suomijoje

Pati dar neišbandžiau, bet netikėčiausioje vietoje, kokia tik gali būti, sutikau gamtos mylėtojų porą, kuri pasidalino informacija ir filmuota medžiaga apie lokių stebėjimą Suomijoje, vos 2 km nuo Rusijos sienos. Jų pasakojimas, nuotraukos ir filmuota medžiaga sužavėjo kaip mažą, menkai dar pasaulį pažinusį vaiką, – šią kelionę įtraukiau į artimiausius planus ir net jau turiu kompaniją. Aišku, visada išlieka rizikos dalis, – meškiukai neateis tą dieną, jų bus mažiau, atėję jie nieko įdomaus neveiks ir pan., bet vis tiek labai noriu patirti net ir mažą prisilietimą prie gyvosios gamtos.

„Martinselkonen Eräkeskus Wilds Centre“ yra įkurtas vietoje mums sunkiai įsimenamu pavadinimu Pirttivaara. Vos 2 km nuo Rusijos sienos ir 65 km nuo rajono centro Ämmänsaari. Kaip iki čia nusigauti? Mums pasisekė, kad kol kas iš Vilniaus dar skraido Finnnair, tad patogiausia yra skristi į Oulu oro uostą (per Helsinkį, kaina, tarkime, rugpjūčio pabaigoje, vienam asmeniui apie 300 eur). Nuo Oulu reiks dar pavažiuoti apie 4 h nuomuotu automobiliu arba tame pačiame lokių stebėjimo centre užsisakyti pervežimo paslaugas. Yra du artimesni oro uostai (2 h kelio iki stebėjimo vietos) – Kajanis (tuo pačiu metu kaina apie 350 eur vienam pirmyn/atgal) arba Kuusamo (skrydžio kaina didoka – apie 500 eur).

Martinselkonen centre galima užsisakyti lokių stebėjimą per naktį: apie 17:00 jus palydės iki namelių-slėptuvių (ten telpa 12 asmenų), per mažus langelius galėsite stebėti lokius ir fotografuoti, o naktį net ir išsimiegoti dviaukštėse lovose, jei pavargsite nuo įspūdžių. Didelio komforto nebus, bet argi to čia atvykstate? Ar bus pilnas namelis, ar tik Jūs, – galvokit pozityviai ir bus taip, kaip panorėsite:) Mano pasakotojai buvo trise, tai jiems tikrai pasisekė. Ten rekomenduojama būti tyloje, o su 12-ka asmenų  ankštoje patalpoje sunkiai įsivaizduoju tylą…

Kodėl lokiai ateina į šią vietą? Šie stebėjimo punktai yra jau antrą dešimtmetį, lokiai priprato, kad ten būna žmonės, jie žino ir tai, kad pavojaus jiems čia nėra. O lašišų fabrikėlis parūpina žuvies atliekų, tad jie visada randa čia maisto…

Jei pasiseks, pamatysite didelius lokius ar ištisas šeimynas: mažus meškiukus, lokiukius-paauglius. Ir visą jų smagų gyvenimą: nuo pasikapstymo, ieškant skanėstų, iki kopimo į medžius ar nugarų trynimo į kamienus. Net žaidimus ar piktus pasikalbėjimus.

Keliautojų atsiliepimai apie patyrimus – patys geriausi. Martinselkonen centro kainas rasite čia.  Trumpas video čia. Kai ten apsilankysiu, būtinai aprašysiu smulkiau.

Keliaujant šiuose kraštuose, galima įtraukti slidinėjimą žiemą, pasivaikščiojimos gamtoje kitais metų laikais, rekomenduoju susirasti vedlius, kurie padėtų pamatyti didžiąsias pilkąsias pelėdas.