Pasirinkite kelionės atributus:
 

Pasirinkite šalį:

Priscilos katakombos Romoje: verta aplankyti

Catacombe Di Priscilla

Kai jau atrodė, kad Roma nebegali daugiau nustebinti, atrandame PRISCILOS KATAKOMBAS, kurios vainikuos įsimintiną Romos pažinimą. Tik nusileidus į Romos požemius, kur buvo laidojami miestiečiai, galima geriau suvokti miesto mastelį, jo didybę, geriau įsivaizduoti paprastų žmonių ir jų šeimų likimus, kurie iš esmės nelabai skiriasi nuo mūsų, dabartyje gyvenančių…Romos istorija siekia taip toli, kad net ir Vytautas Didysis galėjo savo laikais čia atvykti ir stebėti tai, ką matome mes, nes viskas ir tada, ir dabar jau buvo Romos istorija…

Kaip rasti: mes vykome iki „Barberini“ metro stoties, o tada ieškojome 63 autobuso, – išlipus „Priscila“ stotelėje leiskitės šiek tiek žemyn, o tada į kalniuką iki nuorodos – tikrai rasite.

Santa Priscila katakombos yra vienos įdomiausių Romoje – iš viso jau yra atrasta apie 30 katakombų, tačiau tik 6 – ios atvertos lankytojams: Priscilos katakombos laikomos pačiomis įdomiausiomis. 50 metrų gylyje yra palaidota apie 40 tūkst. ankstyvųjų krikščionių. Požemio labirintai siekia 13 km, kai kurie kapai yra lig šiol yra uždaryti. Požemyje yra seniausias žinomas Šv.Mergelės Marijos paveikslas (II a.) ir koplyčia su puikiai išsilaikiusiomis biblinių personažų freskomis. Priscila buvo krikščionio, nukankinto imperatoriaus Domiciano, žmona, o katakombos buvo iškastos po Priscilos namo pamatais. Ištisas kapinynas po Romos miestu. Gal skamba ir bauginančiai, bet tuo metu katakombas lankėme pirmą kartą ir jos paliko neišdildomą įspūdį. Kiek vėliau panašias lankėme Sicilijoje, – apie tai irgi atskirai parašysiu.

Priscilos katakombose fotografuoti draudžiama, tad čia nebus nuotraukų.