Pasirinkite kelionės atributus:
 

Pasirinkite šalį:

Komfortiškas ir visiems tinkantis žygis Airijoje: kvapą gniaužiantys vaizdai

Interneto platybėse užkliuvo akis už gražaus tako, tinkamo pasivaikščioti net ir mažiau judantiems,  vaikams ar senjorams. Puikiai nufilmuotas „National Geographic” video, kurio lyg tyčia dabar negaliu Jums rasti, ir geri keliautojų atsiliepimai atkreipė ir Musės dėmesį. Juolab, kad iš Lietuvos yra tiesioginiai skrydžiai iki Dublino, iš kur automobiliu pavažiavus apie 160 km, galima lengvai rasti šį gražų gamtos kampelį.

„Cuilcagh Legnabrocky” takas yra viename iš geoparkų Airijoje. Visas 7,4 km maršrutas vingiuojasi mediniu taku. Maršutas nesisuka ratu: paliekate automobilį aikštelėje (ją rasite pagal šias koordinates 54.250183, -7.815756, kaina 6 eur; keliautojai palieka mašinas tiesiog ant kelio, kad išvengtų šio mokesčio ir niekas jų dėl to nebara), tada keliaujate į priekį ir vėliau tuo pačiu keliuku grįžtate. Vieni rašo, kad šį atstumą įveikia sunkiai ir per 6 h, jaunesniems toks žygis užtrunka apie 3-3.5 h. Dauguma keliaujančių rekomenduoja vandens daug negerti, nes nėra įrengta jokio viešojo tualeto, o erdvės atviros ir nėra kur dingti reikalui prispyrus. Oficialiojoje parko svetainėje rašoma, kad reikia pasiruošti sunkiam žygiui (pakylama iki 500 m), rekomenduojama turėti žygio batus, vėjui ir lietui atsparią aprangą dėl dažnos oro kaitos. Jaunimas, esu tikra, tik juokiasi iš tokių rekomendacijų: juk eini ne bekele, o naujai įrengtu mediniu taku kaip Kuršių Nerijos Negyvosiose kopose, o žmonių irgi gana daug, ypač sezono metu.

Nors čia nerasite jokios galimybės pasimėgauti „off road’o” adrenalinu, bet tie, kas nėra dideli mėgėjai vaikščioti, čia ras idealiai pritaikytą maršrutą gana lengvam žygiui. Visi kaip vienas tvirtina, kad vaizdas kvapą gniaužiantis – dėl to čia ir vykstama.

Pažiūrėkite šį video. Maršruto žemėlapį rasite čia – turėkite jį, kai keliausite.

Šiame parke yra ir vieni gražiausių Europoje „Marmurinės arkos” urvai. Apžiūrėti juos verta: kovo – lapkričio mėn, jie atverti svečiams nuo 10:00 iki 16:30. Teks ir paeiti, ir pakilti, ir leistis, ir elektrinėmis valtelėmis paplaukioti.  Rašoma, kad visas turas užtrunka 75 min, bet jo trukmė irgi kinta, nes po intensyvaus lietaus kai kurios urvų vietos tampa nepasiekiamos turistams.

Kaskart pagaunu save vis paskaitančią apie Airiją, Škotiją, na, dar Islandiją. Traukia širdis ten.