Pasirinkite kelionės atributus:
 

Pasirinkite šalį:

Kaunas: vienos dienos šiam miestui maža (nuo Art Deco muziejaus iki…)

Kadangi vos prieš kelias dienas lankiausi Kauno Art Deco muziejuje – geriausių įspūdžių su gidu Tadu buvo tiek daug, kad dar tą pačią dieną žinutėmis susirašėme su viena nuostabia jauna kauniete, kuri lanko kultūrinius objektus Kaune taip dažnai, kad, pamaniau, geriausiai patars, ką dar tokio įdomaus galima pamatyti jos mieste. Nes po nuostabių 2 h Art Deco stiliaus bute su pasakojimais, skanavimais, dar ilgai vaikštinėjome po Kauną, neaplenkdami garsiojsios kiemelio galerijos, Laisvės alėjos, Vytauto Didžiojo karo muziejaus aikštės, skaniosios „Spurginės”, kitų kavinukių. Vaikštinėjome atrasdami nuostabius pastatus, skulptūrėles, piešinius netikėčiausiose vietose, atsigaivindami vandens garo arkoje, stebėdami žmones ir situacijas. Taip patiko, kad pažadėjau atvykti po savaitės, – labai masino Amsterdamo mokyklos muziejus.

Ačiū, Austėja, už patarimus, kuriais galiu pasidalinti ir čia:

  1. Art Deco muziejusAmsterdamo mokyklos muziejusKaimelio dvaras. Visi trys yra absoliutus potyris. Tai ne tas klasikinis muziejus su lentelėmis, kurias reikia skaityti. Tai patirtis, pojūčiai ir visiškas panyrimas į Tarpukario Lietuvos viltis, jog karo daugiau nebebus. Kai buvo puoselėjama architektūra, dizaino sprendimai, kai nebuvo bijoma įmaišyti elementų perimtų iš kitų valstybių. Jeigu patiko Art Deco muziejus, rekomenduoju nueiti į jį ir rinktis ne “patyriminė ekskursija”, o “patirtis”. Šią ekskursiją veda žmogus, gyvenęs šiame bute, tad dar labiau įsijaučiama į buto atmosferą (net iš kelių asmenų girdėjau, jog jiems antras kartas dar įdomesnis už pirmąjį).
  1. Angelų takais. Šį filmą galima pamatyti ir kituose miestuose, tačiau Kaune tai skiriasi, nes vyksta M.K.Čiurlionio muziejuje, tad po filmo dar galima pasigrožėti paveikslais, pagal kuriuos ir yra sukurtas filmas.
  2. A.Iljinienės namas. Išskirtinis namas Kaune (net yra kuriamas Lego modelis). Kelis kartus per metus viena architektūros studija, įsikūrusi šiame pastate, įsileidžia į svečius ir pavedžioja po vidų bei pasakoja pastato evoliucijos istoriją.
  3. Pažaislio vienuolynas. Tai vieta, kurią visi žino. Vieni atvažiuoja čia pasivaikščioti, yra buvę koncerte, aplankę restoraną, tačiau kiek žmonių žino šio pastato paskirtį ir istoriją? Labai rekomenduoju ekskursiją su Rimute per tripguru.lt, nes nuotabi gidė puikiai perteikia istoriją, įleidžia į užrakintus kambarius bei pavedžioja po vidų.
  4. Kauno tvirtovės fortai. Gynybiniai Kauno fortai turi galimybę įsileisti žmones susipažinimui. Rekomenduoju eiti su gidu, nes yra fortų, kuriuose galima pasiklysti.

Musė būtinai pridėtų dar kelias vietas Kaune, kurios vertos pamatyti:

5. Kauno funikulieriai. Aleksoto nesu išbandžiusi, tik Žaliakalnio. Ypatinga patirtis.

6. Kadaise didelį įspūdį paliko ir Prisikėlimo bažnyčia Kaune – gal todėl, kad tą dieną ten nebuvo nė vieno žmogaus, užkilome į terasą ir grožėjomės miestu pilant lietui…

7. Musei kadaise labai patiko ir ekskursija Kauno Rotušėje. Nustebino požemių istorijos – buvo nauja.

8. Girdėjau, kad VDU Botanikos sode kuriasi magiškas elfų kaimelis – Musė dar nebuvo, bet būtų smalsu pamatyti. Su vaikais taip pat verta apsilankyti Tado Ivanausko zooligijos muziejuje, Kauno zoologijos sode.

9. Istorinė LR Prezidentūra. Musei buvo įdomu, tad įrašau ir čia, kad pati nepamirščiau.

10. Būtina išgirsti Sugiharos istoriją ir apsilankyti Sugiharos namuose.

Smalsi Musė prieš keletą metų organizavo ekskursiją į Kauną sao kolegoms. Aprašymą galite rasti čia>

Kartą į Kauną Musė vyko ir su draugėmis: viena bičiulių vedė puikiai ekskursiją su pasakojimais, o vakarą leidome Kauno muzikiniame teatre.

Kaunas yra labai turtingas – tik važiuoti ir domėtis! Tiesiog vaikščiokite po Senamiestį, dairykitės, prisėskite kavos ar grill patiekalų, atsigaivinkite prie fontanų, stebėkite žmones – džiaukitės erdvėmis, detalėmis ir ramybe. Kaune ir dviračiai praverstų – tiek gamtos aplink!

Ir čia dar bus pildoma…Kaunas turi tiek spalvų!