Pasirinkite kelionės atributus:
 

Pasirinkite šalį:

Du skanūs atradimai Rabate (Malta)

Būnant Maltoje, būtinai nuvykite iki Rabato  ir ten be skubos pasivaikščiokite: jis neužima didelio ploto, bet fotoaparatams neleis ilsėtis tradicinė Maltos architektūra, siaurios gatvės, jaukūs kiemeliai, spalvotos namų durys, tiesiog ant namo sienų kabantys šventųjų paveikslai, gėlių vazonai beigi narveliai su čirškiančiais paukščiukais.

Pagrindinėje Rabato aikštėje, prie Šv.Pauliaus bažnyčios, saldumynais prekiauja toks tūlas maltietis, kuris į mus kreipėsi…lietuviškai – pasirodo, jis yra buvęs Lietuvoje, Kaune. Apie jį net rašė žurnalas “Žmonės”, ir jis didžiuodamasis mums pademonstravo gerokai aptrintą žurnalo numerį.

Nežinau, ar pirksite saldumynų (paragauti gal ir įdomu, bet jie labai labai saldūs), bet palaikyti malonaus žmogelio versliuką galima.

Transporto žiede, kur išlipsite atvykę, gerai apsidairykite, – pamatysite TripAdvisor ženklu pažymėtą pasticeriją (pastizzi kepyklą: 84, Triq San-PawlRabat, Island of Malta RBT 1240, Malta): pilna kavinė visokio amžiaus vyrukų, jie geria…kavą su pienu ir kerta ką tik iš ugnimi besispjaudančio pečiaus ištrauktus pyragėlius. Su dukra ten buvome vienintelės moterys, – čiupom nuodėminguosius pastizzi ir nėrėm lauk. Gal kiek per daug aštrios autentikos mudviem. Bet šios vietos pyragėliai išgirti ne veltui, – paragaukite būtinai. Mmmm..