Pasirinkite kelionės atributus:
 

Pasirinkite šalį:

Brandins restoranas: kažin, ar esu kur skaniau vakarieniavusi

Suprantu, sunku tikėtis, jog čia atvyksite specialiai, – na, nebent po šio mano tekstuko. Man pasisekė, nes šią vietą išrinko kolegos iš Rygos. Brandins restoranas yra ne pačioje Rygoje, o gamtos prieglobstyje pasislėpusiame didmiesčio priemiestyje – Ikskile miestelyje (Rīgas iela 18, Ikskile). Nuo Rygos iki Ikskilės yra apie 27 km, Esu tikra, kad jaukias gatveles nugulę gyvenamieji namai yra Rygoje dirbančių žmonių gyvenami. Tiesiog čia jie randa ežerus, dviračių takus, ramybę ir jaukią kaimynystę. Gal dėl to čia vietą savo restoranui pasirinko ir „Brandins” šefai. Čia man patiko viskas: nuo lokacijos (kaip gali nepatikti, – ant ežero kranto!), skoningo, išsiskiriančio ir jaukaus interjero, paslaugaus, korektiško aptarnavimo ir, kas yra esmių esmė, – skaniausių patiekalų, kurių skoninės savybės fantastiškai derėjo su vizualiąja patiekalo dalimi. 

Jei kada keliausite į Rygą, užsukite čia, – tūkstančius kartus galiu pakartoti, kad verta. Juolab, kad aš čia praleidau dvi dienas ir nei vieno karto neteko niekuo nusivilti!

Jei atvyksite nelabai alkani, susiraskite netoliese esantį „sušiuolaikintą” vikingų laivą ir paprašykite dviejų jaunuolių nuplukdyti Jus iki, ko gero, seniausios Baltijos šalyse bažnyčios griuvėsių (datuojama 1185 m.). Ikskile yra vienas seniausiai apgyvendintų regionų Latvijoe žemėje – rašoma, kad čia buvo gyvenama nuo 9-12 amžiaus (bažnyčia buvo sugriauta 1916 m.). Seniau iki šios vietos galima būdavo nueiti pėsčiomis, dabar aplinkui teliūškuoja vanduo, tad be valties nepavyktų niekaip…Tai tik suteikia šiai miniatiūrinei salai dar daugiau žavesio. Istorinių faktų apie bažnyčia rasite čia arba čia.

Nakvynei rinkomės viešbutuką „Spadrops”, kurį irgi galiu rekomenduoti.

Karštą dieną ežero pakrantėje daug žmonių, – puiki proga ir Jums išsimaudyti, nors teks ilgokai bristi, kad rastumėt kiek gilesnę vietą. Labai neišsiplečiant, man čia labai patiko, o ir dirbti puikiai sekėsi.