Pasirinkite kelionės atributus:
 

Pasirinkite šalį:

Kodėl verta aplankyti senovinių automobilių muziejų Rygoje

Visiškai pritrenkiantis ir įspūdingas yra Rygos senovinių automobilių muziejus, angliškai Riga Motor Museum (Sergeja Eizenšteina iela 8, Vidzemes priekšpilsēta, Rīga, LV-1079, Latvia). Čia atsidūriau neplanuotai – dalyvavau renginyje muziejuje esančioje konferencijų salėje. Buvome apdovanoti pusantros valandos ekskursija su gidu prieš pat iškilmingą vakarienę. Nors jau rašau iš namų, o savęs nepavadinčiau aistringa senovinių automobilių informacijos sekėja (tiesiog visada gražu pažiūrėti), bet įspūdžiai iš šio muziejaus Rygoje nepalieka jau kelintą dieną. Manau, kad tie, kurie kūrė šią vietą, gali džiaugtis 100% rezultatu: įdėta aistros ir meilės, fantazijos ir kūrybiškimo, laiko ir pastangų. Apie finansinę pusę neverta ir kalbėti, – man regis, tai neįkainojama!

Ką labiausiai prisimenu? Atsakyti labai lengva:

  • gido istorijas: tikrai neįsiminiau arklio jėgų ar kuro rūšių, nors techniniai dalykai kartas nuo karto buvo minimi (ar žinojote, kur buvo pirmosios degalinės?..Teisingai! Vaistinėse!), bet pasakojimai, kaip vienas ar kitas automobilis atsirado muziejuje, aplinkybės, pelniusios automobiliams istorinę reikšmę ir dabartinę šlovę, darė milžinišką įspūdį. Jei nenorėsite samdytis gido, pagalvokite dar kartą! Rekomenduoju tikrą entuziastą – emocionalų, nuostabiai kalbantį angliškai ir turintį, atrodytų, neišsiamamas žinias apie muziejaus eksponatus, – Ainars.
  • automobilių restauravimo kokybė: kadangi namie yra vienas restauruotas automobilis, manau šiek tiek nutuokianti, ką reiškia laiko, žinių ir lėšų reikalaujantis restauracijos procesas. Muziejaus automobilių, dviračių, krovininių mašinų, autobusų restauracijos kokybė yra aukščiausio lygmens, – ne man vertinti, žinoma, bet žvilgsniui slystant tviskančiomis detalėmis, nesunku pastebėti, kiek meilės meistrai įdėjo į kiekvieną istorinių eksponatų milimetrą.
  • muziejaus pastatas: įspūdinga architektūra, šiuolaikiškas interjeras, apšvietimas, – įvairiausios detalės tik stiprina įspūdį muziejuje. Vieta sukurta įtraukti, nustebinti, sužavėti.
  • ekspoziciją papildančios detalės: video projekcijos ir galybė interaktyvių, atraktyvių elementų, pateikiant informaciją, atkuriant epochą, kuomet automobilis buvo savo apogėjuje, sulauko dėmesį tikrai ne 8 sekundėms! Erdvės, sukurtos aplink eksponatus, nukelia į metus ir miestus, kuomet automobilis buvo aktyviai naudojamas.
Tai didžiausias senovinių automobilių muziejus Baltijos šalyse. Neabejotinai, jis yra ir pats įspūdingiausias su daugiau nei 100 unikalių automobilių ir dar unikalesnių jų istorijų. Išgirsite tokių anekdotinių situacijų, apie kurias, esu tikra, nebuvote girdėję.
Papasakosiu vieną trumpą anekdotą, – mano kartos bičiuliai lengvai supras situacijos absurdiškumą. Sovietiniais laikais žmonės sumokėdavo po 6-7 tūkstančius rublių už naujus Žigulius. Taip nutiko ir anekdoto herojui, kuriam po pinigų perdavimo buvo pasakyta sugrįžti…po 10 metų pasiimti naujo žiguliuko. Tokį faktą automobilio savininkas priėmė natūraliai, tik norėjo pasitikslinti, – ateiti rytą ar vakare? Net ir tarybiniai funkcionieriai stebėjosi keistoku klausimu, – žmogelis suskubo paaiškinti:
-Matot, rytą ateina santechnikas…